31 marca 1989 roku odbył się happening. Rozpoczął się przy "Sezamie", gdzie odbyła się "ścieżka zdrowia". Potem przemaszerowano w dół ul Żeromskiego i dalej przez ul Witolda na ówczesny Plac Zwycięstwa (dzisiaj Jagielloński) pod pomnik "wdzięczności Armii Czerwonej". W dziale "Dokumenty" znajduje się Raport SB na temat roli poszczególnych uczestników happeningu i innych działań KPN Okręg Radom.

UWAGA Film i fotografie można udostępniać pod warunkiem umieszczenia informacji, że materiały pochodzą ze strony pilsudczycy.radom.pl

Film nagrała bliżej nie ustalona ekipa dziennikarzy. Oryginalny materiał znajdował się na taśmie VHS, która znalazła się w moim posiadaniu dzięki uprzejmości twórcy filmu "Klecha" Jacka Gwizdały - reżysera, dokumentalisty.

Fotografie pochodzą ze zbiorów KPN Okręgu Radomskiego oraz materiałów operacyjnych SB (od nr 18 do 32 oraz nr 77) zarchiwizowanych w IPN Oddział Radom. Plakat formatu A4, oraz ulotka formatu A6 tej samej treści z lutego lub marca 1989 roku. Ulotki były rozrzucane w dużej ilości między innymi podczas happeningu RPA 31.03.1989 PLAKAT

Aby uzyskać plik lepszej jakości proszę pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.