4 lipca 1989 roku, u zbiegu ulicy Żeromskiego i Moniuszki odbyła się godzinna pikieta przeciw wyborowi W. Jaruzelskiego na prezydenta PRL. "Składał przysięgę w przydużym stalowoszarym garniturze w cienkie paski. W nieodzownych, ciemnych i dawno już niemodnych okularach na nosie. Włosy na skroniach i tyle głowy zaczesał do tyłu, tak jak miał w zwyczaju. Wyglądał niemal tak samo jak na karykaturach drugiego obiegu, drukowanych w stanie wojennym. Niemal, bo nie miał na sobie munduru" (Robert Spałek http://www.polska1918-89.pl/pdf/towarzysz-jaruzelski-prezydentem,1574.pdf).

Aby uzyskać plik lepszej jakości proszę pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej galeria fotografii z przebiegu pikiety

12/13 grudnia 2011 roku pod domem Jaruzelskiego. W 29 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego przemawia do zebranych Dariusz Sońta - działacz KPN w latach 80-tych, później poseł na Sejm RP I kadencji. Wraz z nim w proteście pod domem renegata przybyli z Radomia Karol Sońta, Krzysztof Bińkowski i Maciej Kwiecień.

/div>