NIE MA PLURALIZMU DLA KOMUNIZMU, 3 MAJA W RADOMIU (Kontra Komunie nr.5)
   Msza w intencji Konstytucji 3 Maja 1791 r. rozpoczęła się o godz 18-tej w kościele Garnizonowym na placu Konstytucji 3-go Maja.  Konfederaci zjawili się 10 minut wcześniej rozwijając pięć transparentów i biało-czerwone flagi. "Solidarność" nie przejęła się zbytnio obchodami naszego narodowego święta, pragnąc tylko przekształcić je w meeting wyborczy. Związek wystawił 6 transparentów, z których jeden Rolników Indywidualnych przyłączył się do nas. Jeszcze msza nie dobiegła końce a już Związek zaczął dyrygować, Jeden z działaczy "S" zaproponował nam, byśmy szli w pochodzie za Związkiem, za to nasz przedstawiciel będzie mógł przemówić obok związkowców przez tubę, Jednak przewodniczący "S" W. Król zaraz temu zaprzeczył mówiąc, że nie tylko nie dopuści nas do głosu, ale mamy być cicho i nie krzyczeć nic przeciwko komunistom, Tak się nie rozmawia z KPN-em panie Witku, nawet jeśli ma się przy boku socjalistę / o dość ugodowych poglądach/ Jana Józefa Lipskiego z PPS, który kandyduje z Radomia do Senatu. Stanęło na tym, że puściliśmy Związek przodem (około 100 osób/ a sami uformowaliśmy własny pochód i ruszyliśmy pod kamień Czerwca 76. Związkowcy zachowywali się nienagannie, śpiewając bogoojczyźniane pieśni, tak jakby to były co najmniej lata wojny. My zaś ... NIE MA PLURALIZMU DLA KOMUNIZMU, SOLIDARNOŚĆ 80, LESŻEK MOCZULSKI, ANDRZEJ GWIAZDA, JARUZELSKI MUSI ODEJŚĆ, MŁODZIEŻ Z PARTIĄ - SIĘ ROZLICZY, no i najprostsze: PRECZ Z KOMUNĄ!
   Już pod kamieniem węgielnym przemówienia W. Króla i kandydatów na posłów i senatorów przerywane były okrzykami: KPN i WOLNE WYBORY A NIE POZORY!

   Demonstracja "S" została rozwiązana. Głos zabrał Szef Okręgu KPN Radom Dariusz Sońta, który przeprosił na wstępie, że może być słabo słyszalny, ponieważ (mimo wcześniejszych obietnic) Związek nie użyczył tuby przedstawicielowi partii, która miast dogadywać się z komunistami walczy z nimi. D. Sońta przypomniał iż przez ponad 100 lat zaborów Konstytucja 3-go Maja była dla nas symbolem wolności. Uczyniona w przedwojennej Polsce świętem państwowym była potem atakowana i niszczona w komunistycznej Polsce, ale cały czas ożywiała serca Polaków. Pod koniec swego przemówienia wezwał do skreślania wszystkich komunistów z list wyborczych. Powiedział też, że KPN Radom, w przeciwieństwie do całej Konfederacji, nie bierze udziału w wyborach, Biorąc jednak pod uwagę fakt rozbijania wieców wyborczych przez ZOMO istnieje możliwość ogłoszenia przez KPN bojkotu wyborów. Potem na jego wezwanie tłum ludzi uformował pochód, który pod transparentami KPN-u ruszył z okrzykami ulicą Żeromskiego z powrotem na plac Konstytucji 3-go Maja, gdzie demonstracja została rozwiązana. Milicja nie interweniowała.

   Cóż, pierestrojka?  Ale tylko czy nie chwilowa? W innych miastach Polski 1-go 1 3-go maja demonstrantów bito do nieprzytomności, Cóż, pierestrojka (iri)

 

Aby uzyskać plik lepszej jakości proszę pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.