1 lutego br ukazała się pierwsza publikacja  wydana przez Związek Piłsudczyków Radom.
"Od Solidarności do niepodległości" Grzegorza Ochni (ISBN 978-83-964239-0 0), to zapis wydarzeń z lat 1979 - 1988 i jego uczestnictwa w tworzeniu się radomskiej "Solidarności", Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania (KOWzP) oraz okręgowych struktur pierwszej antykomunistycznej partii politycznej w PRL Konfederacji Polski Niepodległej. Grzegorz Ochnia, przebywający od 1990 r. na emigracji w Australii rozpoczął pisać swoją relację w 2013 a zakończył ją w roku 2023. W wielu jego spostrzeżeniach widać jego osobisty stosunek do rozgrywających się wokół niego wydarzeń . Stosunek nieskażony od lat przez długotrwałe przebywanie w środowisku, które opisuje. Uniknął "ujednolicania" relacji, tak często cechującej środowiska działające w konspiracji. Dodatkowo tylko w niewielkim stopniu, miał możliwość skonfrontowania swojej pamięci z dokumentacją komunistycznego aparatu represji, gromadzoną w archiwach IPN.
Jest to pierwsze z planowanych przez nas opracowań w ramach cyklu: „Ludzie radomskiej KPN”.

 

Publikację można otrzymać poprzez dokonanie wpłaty wspierając działalność statutową naszego stowarzyszenia.  Oto numer naszego konta:

Bank Pekao 24124017891111001089491965

Dowód wpłaty wraz ze swoim adresem pocztowym, na który wyślemy publikację należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Publikacja jest też dostępna w Księgarni Sonet na ul. Żeromskiego 27 w Radomiu