Nasz przyjaciel, działacz opozycji antykomunistycznej Bronisław Kawęcki uległ w ub. roku ciężkiemu udarowi. Z inicjatywy Cezarego Jawoszka, autora Ballady o Radomskim Czerwcu 76, wspartego przez Urząd Miasta, Resursę Obywatelską i Związek Piłsudczyków Radom wydana została płyta zawierająca wspomniany utwór. Będzie ona miała formę cegiełki na fundusz dla Bronisława Kawęckiego.

Bronisław Kawęcki był w 1980 roku jednym z czołowych działaczy NSZZ "Solidarność" a w 1981 r delegatem na I Krajowy Zjazd "Solidarności". W grudniu 1981 roku został internowany. Później włączył się w działalność podziemną. W latach 1982–1988 był kolporterem podziemnych pism, m.in. „Wolny Robotnik” Od 1985 r. jest członkiem radomskiego KIK. Był konsultantem i asystentem reżysera podczas produkcji filmów Wojciecha Maciejewskiego: "Miasto z wyrokiem (1996) dotyczącego wydarzeń radomskiego Czerwca 76 oraz ...i cicho ciało spocznie w grobie (1999) o życiu i działalności ks. Romana Kotlarza. Asystował również przy produkcji filmów o tej samej tematyce w reżyserii Jacka Gwizdały: "Kamień" (2016) oraz "Klecha" (2018), na premierę którego wciąż czekamy. Tutaj znajduje się jego bardziej szczegółowa biografia

 

By wesprzeć rehabilitację Bronisława Kawęckiego, tak bardzo zasłużonego dla naszego miasta Związek Piłsudczyków Radom prosi o wpłatę na ten cel dowolnej kwoty a powyższą płytę audio otrzyma w formie cegiełki. Wpłat i odbiór płyty można dokonać w antykwariacie na Kościuszki 16 w godz 11-17; 11-14 (sobota). Wpłat można też dokonywać na nasze konto z podaniem tytułu płatności: Pomoc dla Bronisława a po odbiór płyty zgłosić się do współpracującego ze Związkiem antykwariatu.

Akcja potrwa do wyczerpania nakładu.
Z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą w ten sposób pomóc.